Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Şeffaf Araç Kaplama

Şeffaf araç kaplama aracın dış yüzeyine uygulanan bir koruyucu katmandır. Bu doğrultuda poliüretan veya polimer malzemelerden yapılan bu şeffaf araç kaplama aracın boyasını çizilmelere, taş çarpmalarına, güneş ışığına ve diğer dış etkenlere karşı etkili bir şekilde korumaktadır. Şeffaf kaplama aracın orijinal boyasını korumaktadır. Üstelik aracın parlaklık ve görünümünün de uzun süre korunmasını sağlamaktadır.

Şeffaf Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

Şeffaf araç kaplama profesyoneller tarafından yapılmaktadır. Çünkü doğru şekilde uygulanması ve en iyi sonuçları elde etmek için deneyim ve özel donanım gerektirmektedir. Lakin genel olarak şeffaf kaplama işlemi aşağıdaki adımları içermektedir:

 • Araç ilk olarak yıkanmakta ve temizlenmektedir. Bu doğrultuda tüm kir, toz ve kalıntılar iyice temizlenmektedir. Ayrıca aracın yüzeyindeki çizikler, boya hataları ve diğer kusurlar incelenmektedir. Gerektiği zaman da düzeltilmektedir.
 • Kaplama uygulanmadan önce, aracın yüzeyi pürüzsüzleştirilmekte ve cilalanmaktadır. Bu adım, kaplamanın daha iyi yapışmasını sağlamaktadır. Böylelikle daha uzun ömürlü bir sonuç elde edilmesine katkıda bulunmaktadır.
 • Özel olarak formüle edilen şeffaf araç kaplama malzemesi, aracın yüzeyine uygulanmaktadır. Bu özel bir tabanca ya da aplikatör kullanılıp yapılan bir adımdır. Ardından kaplama aracın her bir parçasına dikkatlice ve homojen bir şekilde uygulanmaktadır.
 • Kaplama uygulandıktan sonra, malzemenin tamamen kuruması için belirli bir süre beklenmektedir. Bu süre boyunca araç toz, kir ve diğer unsurlardan korunmalıdır.
 • Kaplama uygulaması tamamlandıktan sonra, araç dikkatlice incelenmekte ve gerektiğinde düzeltilmektedir. Son dokunuşlar yapılıp aracın parlaklığı ve görünümü optimize edilmektedir.

Şeffaf araç kaplama işlemi doğru donanım, malzeme ve deneyime sahip profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Çünkü yanlış bir uygulama istenmeyen sonuçlara yol açabilmekte ve aracın yüzeyini zarar verebilmektedir.

Şeffaf Kaplamanın Maliyeti: Bütçenize En Uygun Seçenekleri Keşfedin

Şeffaf araç kaplama maliyeti aracın boyutu, kullanılan film kalitesi, işçilik ücretleri ve kaplama yapılan bölgelerin detayı gibi faktörlere bağlıdır. Bu doğrultuda en uygun seçeneği bulmak için kaplanacak bölgeler belirlenmeli ve film kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca uzun vadeli avantajlar düşünülmeli ve işçilik kalitesi değerlendirilmelidir. Bunun yanı sıra indirim ve kampanyalar da araştırılıp bütçeye en uygun olan seçenek bulunacaktır. Bu kapsamda şeffaf araç kaplama güvenilir bir firma tarafından yapıldığı takdirde araç için oldukça etkili ve verimli bir işlemdir.

  ELS Garaj olarak, 10 yıllık tecrübemiz, profesyonel ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile aracınıza garantili ve güvenilir hizmette öncüyüz.

  Vermiş olduğumuz hizmetler garanti kapsamında olup, en güvenilir markalar ve işinin ehli ustalarımız ile aracınıza gerçek değerini veriyoruz.

  İLETİŞİM

  İvedik Osb, 1519. No:1/F, 06378 Yenimahalle/Ankara

  Sosyal Medya Hesaplarımız

  ELS Garaj © 2024 . All rights reserved.