Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

PPF Kaplama

PPF kaplama araçların dış yüzeyini çeşitli dış etkenlerden korumak için kullanılan bir koruyucu filmdir. Bu doğrultuda PPF kaplama şeffaf bir poliüretan ya da poliüretan kompozit malzemeden yapılmaktadır. Böylelikle aracın boyasını çiziklerden, taş çarpmalarından, böcek lekelerinden, güneşin UV ışınlarından ve diğer dış etkenlerden korumaktadır.

PPF Kaplama Neden Önemli?

PPF kaplama araç için oldukça önemli bit etkiye sahiptir. Çünkü:

 • Araçların dış yüzeyi, çeşitli dış etkenlerden zarar görebilmektedir. PPF kaplama taş çarpmaları, çizikler, böcek lekeleri ya da güneşin UV ışınları gibi faktörlere karşı koruma sağlamaktadır. Bu kaplama aracın orijinal boya işini uzun süre korumakta ve aracın değerini arttırmaktadır.
 • PPF aracın parlak ve yeni görünümünü korumaktadır. Çizikler ve diğer hasarlar aracın görünümünü olumsuz etkilemektedir. PPF sayesinde, araç daha uzun süre temiz ve bakımlı bir görünümde kalmaktadır.
 • PPF aracın dış yüzeyini çizilmelere ve taş çarpmalarına karşı korumaktadır. Bu doğrultuda aracın uzun vadeli dayanıklılığını arttırmakta ve bakım maliyetlerini azaltmaktadır.
 • PPF kaplama yapılan bir aracı temizlemek daha kolaydır. Çünkü PPF lekelerin ve kirin aracın boya işine nüfuz etmesini engellemektedir. Dolayısıyla u da aracın temizliğini daha hızlı ve kolay hale getirmektedir.
 • PPF aracın orijinal boyasını korumaktadır. Bu nedenle aracın satış değerini korumaktadır. Dolayısıyla aracı uzun vadede daha iyi bir yatırım haline getirmektedir.

Sonuç olarak PPF kaplama aracın dış yüzeyini korumaktadır. Böylelikle söz konusu aracın estetik görünümünü korumakta, dayanıklılığını arttırmakta, bakımını kolaylaştırmakta ve değerini korumaktadır. Bu nedenlerden dolayı PPF kaplama araç sahipleri için önemli bir yatırım olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

PPF kaplama aracın dış yüzeyini çeşitli dış etkenlere karşı koruyan bir işlemdir. Bu işlemde şeffaf bir poliüretan ve poliüretan kompozit film aracın boyasına uygulanmaktadır. Profesyonel kaplama uzmanları, filmi aracın şekline tam olarak uyacak şekilde kesip uygulamaktadır. Bu doğrultuda araç çiziklerden, taş çarpmalarından, güneşin UV ışınlarından ve diğer dış etkenlerden korunmaktadır. PPF aracın orijinal boyasını korumakta, estetik görünümünü uzun süre korumakta ve dayanıklılığını arttırmaktadır. Bu nedenle PPF kaplama günümüzde pek çok araç sahibi tarafından tercih edilen oldukça yaygın bir işlemdir.

  ELS Garaj olarak, 10 yıllık tecrübemiz, profesyonel ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile aracınıza garantili ve güvenilir hizmette öncüyüz.

  Vermiş olduğumuz hizmetler garanti kapsamında olup, en güvenilir markalar ve işinin ehli ustalarımız ile aracınıza gerçek değerini veriyoruz.

  İLETİŞİM

  İvedik Osb, 1519. No:1/F, 06378 Yenimahalle/Ankara

  Sosyal Medya Hesaplarımız

  ELS Garaj © 2024 . All rights reserved.