Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seramik Kaplama

Seramik kaplama araçların dış yüzeylerine çeşitli seramik kaplama malzemeleri uygulayıp koruma ve estetik iyileştirme sağlayan bir işlemdir. Bu doğrultuda seramik kaplama aracın dış yüzeyine ince bir koruyucu tabaka uygulanıp çizilmelere, lekelere, kimyasal etkilere ve zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılığın arttırılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, aracın parlaklığını ve görünümünü de iyileştirmektedir.

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Seramik kaplama işlemi özenle yapılan bir dizi adımı içermekte ve uzmanlık gerektirmektedir. Bu kapsamda işlem aracın dış yüzeyinin temizlenmesiyle başlamaktadır. Bu adım aracın yüzeyindeki kir, yağ, toz ve diğer kalıntıların temizlenmesini içermektedir. Yüzeyin tamamen temiz olması, kaplamanın daha iyi yapışmasını sağlamaktadır.

Ardından araç yüzeyi, özel deterjanlar ve araç temizleme teknikleri kullanılıp detaylı bir şekilde temizlenmektedir. Bu adım aracın üzerindeki ince çiziklerin ve lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Daha sonrasında ise araç özellikle çizilmelere neden olabilecek toz ve diğer kalıntılardan tamamen arındırılmaktadır. Böylelikle kaplamanın düzgün bir şekilde uygulanması sağlanmaktadır.

Uzmanlar, özel seramik kaplama malzemelerini uygulamak için özel teknikler kullanmaktadır. Bu malzemeler polimer tabanlı sıvı ve jel formunda olmaktadır. Kaplama, dikkatlice ve eşit bir şekilde aracın dış yüzeyine uygulanmaktadır.

Uygulanan seramik kaplama belirli bir süre boyunca kurumaya ve polimerleşmeye bırakılmaktadır. Bu süre, kullanılan ürüne bağlı olarak değişmektedir. Lakin genel olarak birkaç saat ila birkaç gün arasında değişmektedir.

Kaplama kuruduktan ve polimerleştikten sonra, aracın dış yüzeyi son bir kez detaylı olarak incelenmektedir. Ayrıca parlaklık vermek için gerekli son dokunuşlar yapılmaktadır. Bu adımlar aracın daha parlak ve estetik olarak çekici bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Seramik kaplama işlemi, aracın dış yüzeyine uzun süreli koruma sağlamanın yanı sıra, estetik açıdan da çeşitli artılar sunmaktadır. Uygulama işlemi uzmanlık ve özen gerektirmektedir. Bu nedenle profesyonel firmaların uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir.

Seramik Kaplamanın Avantajı Nedir?

Seramik kaplama aracın dış yüzeyine koruyucu bir tabaka uygulamak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin avantajları arasında koruma, parlaklık, kolay temizlik, koruyucu tabaka, uzun ömürlü koruma, renk koruması ve değer artışı gibi faktörler vardır. Bu doğrultuda seramik kaplama doğru uygulama ve bakım gerektirmektedir ve diğer seçeneklere göre daha yüksek maliyetlidir.

  ELS Garaj olarak, 10 yıllık tecrübemiz, profesyonel ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile aracınıza garantili ve güvenilir hizmette öncüyüz.

  Vermiş olduğumuz hizmetler garanti kapsamında olup, en güvenilir markalar ve işinin ehli ustalarımız ile aracınıza gerçek değerini veriyoruz.

  İLETİŞİM

  İvedik Osb, 1519. No:1/F, 06378 Yenimahalle/Ankara

  Sosyal Medya Hesaplarımız

  ELS Garaj © 2024 . All rights reserved.